Thahet uji ne kanalet ne Venecia!

Thahet uji ne kanalet ne Venecia!

145
SHPËRNDAJE

Moti i ftohtë i dimrit, valët e ulëta dhe presioni i lartë atmosferik kanë shkaktuar fenomenin e tharjes se kanaleve te famshme ne Venecia.Nje shkak me teper qe ka ndikuar ne keto dite ne tharjen e kanaleve ne Venecia ka qene ndikimi i Super Henes se Pergjakur dhe forces se saj te gravitetit duke bere terheqjen e ujit .

Edhe nga pamjet ne foto duket qarte se gondolat kane mbetur ne balten e kanaleve .Megjithate faktoret atmosferik kane ndikuar ne uljen e pervitshme te nivelit te ujit ne Venecia

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.