Stacioni hekurudhor me i shtrenjte ne bote

Stacioni hekurudhor me i shtrenjte ne bote

91
SHPËRNDAJE

Forma e kësaj strukture është e ngjashme me atë të një pëllumbi apo feniksi me krahët e hapur drejt qiellit. Ajo është ndërtuar pranë vendit ku ndodheshin Kullat Binjake, pasi edhe qëllimi i saj është të simbolizojë rilindjen.

Ndërtimi i saj filloi në vitin 2003 dhe pritej të përfundontë në 2009, me një buxhet prej 2.2 miliard dollarësh, por pavarësisht vonesave në përfundimin e “The World Trade Center Transportation Hub” dhe tejkalimit të buxhetit fillestar, rezultati përfundimtar është një vepër që të tërheq vëmendjen.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.