Shqiponja sulmon nje djale 8 vjecar ne Australi

Shqiponja sulmon nje djale 8 vjecar ne Australi

150
SHPËRNDAJE

Një shqiponjë  u përpoq tëngrinte ne  fluturim një djalë australian teksa qindra njerez mernin pjese në një shfaqje popullor te kafshëve të egra në Australi qendrore. Një turmë njerezish ishin te tronditur dhe bertiten  duke pare  zogun e  madh duke ngul kthetrat e saj për në kokën e djalit ,gjatë një shfaqje në Alice Springs Desert Park. Dëshmitarët thanë se zogu u përpoq të marr atë si një kafshë të vogël. Djali – besohet të jetë në mes të gjashtë  apo tetë vjec. Nga ky sulm i kthetrave te shqiponjes ,vogelushi  pesoi  një prerje  në fytyrën e tij. Christine O’Connell nga Horsham në shtetin Victoria ishte duke vizituar parkun me burrin e saj, kur ndodhi sulmi. Ajo i tha BBC se shqiponja fluturoi drejt për djalin nga rreth 15m larg.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.