Shqipëria kalon edhe Kolumbinë për konsumin e kokainës në botë

Shqipëria kalon edhe Kolumbinë për konsumin e kokainës në botë

84
SHPËRNDAJE

Bazuar në raportet e Zyrës për Krimin dhe Drogën pranë Organizatës së Kombeve të Bashkuara, shqiptarët renditen ndër popujt më të varfër në Europë, por janë t parët sa i takon konsumit të kokainës në ranga botëror.

Sipas statistikave,  2.5% e popullsisë shqiptare janë konsumatorë të rregullt të kokainës.Shqipëria renditet në krye të 20 shteteve me konsumin më të lartë të kokainës, shumica dërrmuese e të cilave janë vende të pasura. Vendi ynë ndiqet nga Skocia, Shtetet e Bashkuara, Spanja, Australia por edhe Holanda, Kanadaja, Italia, Franca, Izraeli e Luksemburgu.

Shqipëria le pas edhe Kolumbinë, prodhuesin absolutisht më të madh të kokainës në shkallë globale.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.