SHBA, testohet per here te pare motorri me i madh i ndertuar...

SHBA, testohet per here te pare motorri me i madh i ndertuar ndonjehere per avion

87
SHPËRNDAJE

Ai ka një diametër 3.3 metër, një tub hyrës me përmasa nga 3.6 -5.4 metër dhe mund të gjenerojë një forcë deri në 100.000 paund (444. 822 N).

GE9X është bërë me pjesë nga materiale të lehta dhe rezistente ndaj temepraturave shumë të larta, e njohur si një formë e përzierë e qeramikës, e cila mund të funksionojë edhe në temperatura deri në 1 315°C.

Avancimi në printimin 3D ka lejuar inxhinierët të krijojnë forma komplekse, si për shembull kanalet e karburantit, të cilat më parë ishin të pamundura. Motori aktualisht është duke u testuar në një fshat afër Ohajos.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.