Policia paralajmëron njerëzit të mos përdornin reagimet në Facebook

Policia paralajmëron njerëzit të mos përdornin reagimet në Facebook

38
SHPËRNDAJE

Policia belge ka paralajmëruar të gjithë qytetarët të mos përdorin reagimet e reja në Facebook, për të mbrojtur privatësinë e tyre.

Në shkurt të këtij viti, gjiganti i rrjeteve sociale, lançoi 6 mënyra të reja për të reaguar ndaj një postimi, sëbashku me butonin like. Facebook,gjithashtu, kishte si qëllim të krijonte butonin “dislike”.

Por Policia e Belgjikës thotë se rrjeti social po i përdor këto opsione të reja si një mënyrë për të mbledhur informacion për njerëzit, si dhe t’i reklamojë ndaj tyr

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.