Peshkataret  tane kapin peshkaqeni mbi 1 kuintal 

Peshkataret  tane kapin peshkaqeni mbi 1 kuintal 

62
SHPËRNDAJE

Një peshkaqen tigër raportohet se është kapur ditën e sotme nga peshkatarët në afërsi të Kepit të Rodonit në afërsitë të Durrësit.

Thellësia ku është gjetur egërsira ka qenë rreth 20 metra.“Sipas peshkatareve  peshkaqeni peshon mbi 100 kilogramë dhe është kapur me shtylla që vetë peshkatarët i quajnë stavnik.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.