Papa Françesku pret ekipin kombëtar gjerman të futbollit

Papa Françesku pret ekipin kombëtar gjerman të futbollit

48
SHPËRNDAJE

Papa Françesku priti sot ekipin kombëtar gjerman të futbollit duke e konsideruar atë si një shembull të shpirtit në ekip dhe të angazhimit social.

”U jam shumë mirënjohës për mbështetjen për shoqatat ‘Sternsinger’ dhe ‘Star Singers’ që ndihmojnë fëmijët dhe të rinjtë e vendeve të varfëra”, deklaroi papa.

“Këto iniciativa tregojnë se është e mundur që të punojmë së bashku për të kaluar barrierat që ndëshkojnë ata që kanë nevojë”, theksoi ai.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.