Oroskopit i shtohet shenja e 13,për herë të parë në 2000 vjet

Oroskopit i shtohet shenja e 13,për herë të parë në 2000 vjet

108
SHPËRNDAJE

NASA ndryshon shenjat e yjeve për herë të parë në 2000 vjet. Mësohet se horoskopit do t’i shtohet një shenjë e 13-të ndërsa ky ndryshim ndodh për shkak të efektit lëkundës të tokës, i shkaktuar nga forca gravitacionale mes hënës dhe diellit në dy mijë vitet e fundit.
Prej një muaji konstalacionet nuk janë më të njëjtat dhe deri më tani njerëzit kanë ndjekur horoskopin e gabuar. Shenja e 13-të është ajo e Ofikusit dhe përfaqëson një njeri që është duke kapur një gjarpër që njihet kryesisht si “Serpentarius”, mbajtësi i gjarprit. Kjo shenjë është përshtatur në shumë kultura, por në thelb mbetet e njejta.
Në mitologjinë greke Ofikusi identifikohet si “Aslcepiusi”, heroi dhe zoti i shërimit, djali i Apollos.
Ja horoskopi i ri:

Bricjapi 20 Janar- 16 Shkurt
Ujori 16 Shkurt – 11 Mars
Peshqit 11 Mars- 18 Prill
Dashi 18 Prill- 13 Maj
Demi 13 Maj- 21 Qershor
Binjakët 21 Qershor-20 Korrik
Gaforrja 20 Korrik- 10 Gusht
Luani 10 Gusht-16 Shtator
Virgjëresha 16 Shtator-30 Tetor
Peshorja 30 Tetor-23 Nëntor
Akrepi 23-29 Nëntor
Ofikusi 30 Nëntor- 17 Dhjetor
Shigjetari 17 Dhjetor- 20 Janar
Virtytet e Ofikusit

Ja karakteristikat e te lindurve mes 29 Nëntorit dhe 17 Dhjetorit.

Kërkues i paqes dhe harmonisë

Poetik

Kërkues i edukumit dhe zgjuarsisë

Intuitivë

Ka armiq sekretë në familje

Pëlqen të veshësh ngjyra vibruese

Përfiton ndere nga autoritetet

Tërhiqni fat për vete dhe të tjerët

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.