“Nostradamusi italian”: Bora do të na vrasë të gjithëve!

“Nostradamusi italian”: Bora do të na vrasë të gjithëve!

140
SHPËRNDAJE

Teksa bora ka pushtuar Italinë, profecia e Tafurinit po frikëson botën.Matteo Tafurin eshte i njohur si “Nostradamusi italian”.Ai ka parashikuar se nëse në Salento do të ketë borë për dy ditë, kjo do të sjellë fundin e botës. 

Media italiane shkruajnë se kjo zonë, nën pushtetin e borës, është një ngjarje e rrallë dhe nese ndodh kj, ky do te jete edhe fundi i botes.Matteo Tafuri njihet si filozof dhe astrolog, që ka lindur më 8 gusht 1492 në Soleto dhe ka vdekur më 13 Qershor 1582.Matteo Tafuri është i njohur për aftësitë e tij okulte dhe parashikuese.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.