Nje vit pas ardhjes Google ne Fier, ja harta e re

Nje vit pas ardhjes Google ne Fier, ja harta e re

769
SHPËRNDAJE

Nje vite me pare Makina e Google nisi udhetimin dhe shkrepjen e fotografive 360° nëpër qytetet e mëdha te Shqiperise si Tiranë, Durrës, Fieri dhe nëpër zonat turistike e historike të Shqipërisë.

Projekti nisi fale mesazheve drejtuar Google  se në Shqipëri mezi presin ta përdorin shërbimin ‘Pamje të rrugëve’. Google njoftoi me pas për nisjen e udhëtimit si dhe për zbulimin e rrugëve dhe pikave më të bukura të Shqipërisë, për përdoruesit ne anembanë botes
Fotografimi në Shqipëri nisi  ne 29 Prill nga Tirana dhe me pas Durresi dhe qytete te tjera si dhe ne Fier dhe në qytete me atraksione turistike. Shërbimi i ri përcjellë imazhe koherente të peizazhit shqiptar që nga qytetet bregdetare dhe malore deri te trashëgimnine kulturore.


Ky mjet u bën jetën e përditshme më të lehtë qytetarëve shqiptarë, duke u dhënë informacion të saktë mbi destinacionet, planet e udhëtimit dhe vendet me interes për t’u vizituar.

Ketu mund te gjeni harten e Fierit ne google 3d dhe ne kete faqe te gjithe sherbimin. Apo mund te kerkoni ne Google Fier, Albania Sreet view

https://www.google.al/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0ahUKEwi4woqbtK7TAhWlJ8AKHZMED2QQFggKMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.maplandia.com%2Falbania%2Ffier%2Ffier%2F&usg=AFQjCNGbiI8V31WpcYyLKJYUA6QH67somg

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.