NASA: Dy objekte gjigante po vijnë drejt Tokës

 NASA: Dy objekte gjigante po vijnë drejt Tokës

72
SHPËRNDAJE

NASA zbuloi se dy objekte të mëdha do të fluturojnë në afërsi të Tokës në janar dhe shkurt.
Një raportohet se është një kometë e emëruar C / 2016 U1 NEOËISE, që do ti afrohet planetit tonë këtë javë.
Por, shkencëtarët kanë mbetur të habitur nga objekti i dytë, i quajtur “2016 ËF9” që nuk pritet të shfaqet më qartë deri në shkurt.
Misteri rrethon objektin qiellor 0.3 deri në 0.6 milje të gjerë, të cilin ekspertët nuk kanë qenë në gjendje për ta identifikuar.
Ky objekt u zbulua nga një mision i NASA, kur hyri në sistemin tonë diellor më 27 nëntor, 2016.
Teksa trupi drejtohet drejt Tokës, shkencëtarët përpiqen ta identifikojnë, megjithatë besohet se edhe në këtë rast kemi të bëjmë me kometë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.