Muaji korrik më i nxheti në histori

Muaji korrik më i nxheti në histori

57
SHPËRNDAJE

Muaji korrik ishte muaji më i nxhetë në historinë moderne, duke arritur një rekord në 137 vite që maten temperaturat e tokës, sipas shkencëtarëve të qeverisë amerikane.

“Temperatura mesatare botërore e sipërfaqes së Tokës për muajin korrik 2016 ishte më e nxehta, si për muajin korrik ashtu edhe për çdo muaj tjetër të viteve që janë bërë regjistrime të temperatirave nga NOAA, që fillojnë që më 1880”, tregon Agjencia Oqeanike dhe Atmosferike Amerikane.

Rekordi i mëparshëm ishte vendosur në korrikut e vitit të kaluar, ky muaj është tradicionalisht më i nxheti i vitit në Tokë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.