Mjet i ri transporti ne Cikago

Mjet i ri transporti ne Cikago

69
SHPËRNDAJE

Qyteti i Çikagos së shpejti mund të ketë një formë të re transporti, që do të lidhë disa nga atraksionet turistike më të njohura të tij.

“The Skyline” u projektua nga dy firma arkitektonike “Marks Barfield Architects” dhe “Davis Brody Bond”. Nësë ky projekt miratohet, atëherë ai do të shërbejë si një formë praktike e transportit dhe do ju ofrojë udhëtarëve një pamje gjithëpërfshirëse të liqenit dhe arkitekturës të qytetit nga një lartësi rreth 56 metër mbi tokë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.