Lind vici me dy koka ne Indi

Lind vici me dy koka ne Indi

178
SHPËRNDAJE

Vizitorët në një fermë në Indi kanë mbetur të habitur, pasi një nga lopët e tij lindi një viç me dy koka që shumë besojnë se është një mrekulli.Kafsha e çuditshme, e cila ka dy koka dhe një trup, ka lindur javën e kaluar në fshatin Pannuganj, në Uttar Pradesh, Indi veriore.
Kjo është duke tërhequr një shumë të madhe të vëmendjes. Fermeri Dharam Veer Sinngh tha: “Ne kemi dëgjuar për lopë me dy koka në të kaluarën, por kjo është hera e parë që kemi parë një të tillë”.
“Viçi ka dy koka me një kockë të përbashkët në kokë. Një mjek ka sugjeruar disa ineksjone me vitamina, por tha se operacioni ishte i pamundur”.
“Lopët luajnë një rol të frikësuar në traditën Hindu në Indi, kështu që ky viç është një mrekulli dhe po adhurohet nga të gjithë në fshat”

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.