Lind nje foshnje sirene , lajmi behet viral ne rrjetet sociale( video)

Lind nje foshnje sirene , lajmi behet viral ne rrjetet sociale( video)

162
SHPËRNDAJE

Një foshnje -sirenë, me bisht dhe me këmbë ka ardhur në jetë në Indi. Ajo njihet si fëmija i dytë sirenë, ndërsa jetoi vetëm 4 orë dhe më pas vdiq.Lajmin eshte  bere viral ne rrjetet sociale

Foshnjës nuk iu vu emër, ndërsa gjinia e saj nuk u dallua dot. Ajo kishte legen të gjerë dhe këmbë të mbledhura, ndërsa mjekët thanë se vuan nga sindroma sirenomelia, që njihet ndryshe si sindroma e mermadëve.

Nëna e saj është 23-vjeçarja Muskura Bibi, e cila lindi në mënyrë natyrale. Ajo nuk kishte mundësi financiare të ndiqte shtatzëninë rregullisht tek mjeku dhe nuk kishte bërë asnjë vizitë gjatë shtatzënisë.

Kjo është edhe arsyeja pse gjendjen e foshnjës e mësoi vetëm pasi erdhi në jetë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.