Kuajt e egër të Arizonës Jugore

Kuajt e egër të Arizonës Jugore

114
SHPËRNDAJE

Piloti i helikopterit Bruce Haffner gjatë fluturimit të tij në Arizona të ShBA-së vëren një re pluhuri që ngritej prej kuajve të egër dhe i xhiron me kamerë. Në rezervatin indian që ndodhet në zonën e lumit Gila ndodhen rreth 1000 kuaj të egër.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.