Kishte gelltitur 40 thika, mjeket i thane te hante spinaq ne vend...

Kishte gelltitur 40 thika, mjeket i thane te hante spinaq ne vend te hekurit

243
SHPËRNDAJE

Njeriu në Indi kaloi dy muajqe gëlltiste  thika dhe kishte 40 prej tyre ne stomak ka thene mjeku qe kreu operacionin e heqjes kirurgjike nga stomaku i tij.Ai kishte një etje të egër për të konsumuar metal. Edhe për ne, kirurgët me përvojë, ajo ishte e frikshme, tha Dr. Jatinder Malhotra  per CNN. Ne ishim aq nervoz sa  një gabim i vogël mund të marrë jetën e pacientit. Në 20 vitet e mia të praktikës, unë kurrë nuk kam parë asgjë si ai. Malhotra tha se e mori ekipin e tij rreth dy ditë për të formuar një plan diagnoza dhe kirurgji. Operacioni pesë orë u zhvillua të premten në qytetin verior indian të Amritsar, një qytet sik shenjtë në shtetin e Punjab.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.