Ja kush do jete kombi i pare ne hapesire

Ja kush do jete kombi i pare ne hapesire

102
SHPËRNDAJE

“Asgardia” do të jetë kombi i parë në botë në hapësirë. Qytetarët e Asgardisë po punojnë për kushtetutën e tyre dhe zhvillimin e një qeverie, ndërsa po planifikojnë të nisin satelitin e tyre të parë në hapësirë. 


Në thelb Asgardia është një organizatë jofitimprurëse e udhëhequr nga Igor Ashurbeyli. Shkencëtari rus dëshiron të formojë një shtet të pavarur në hapësirë. Ai e ka themeluar Asgardinë “vendin hapësinor” si pjesë të planit dhe njerëzit po presin për të qenë në bord.

“Asgardia”, një komb lundrues dhe mbrojtës i Tokës me hapësirë për 100,000 qytetarë. Aktualisht të gjitha programet hapësinore, duke përfshirë ato komerciale, duhet të mbikëqyren dhe autorizohen nga një qeveri në Tokë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.