iPhone 8 celulari i pare me ekran OLED

iPhone 8 celulari i pare me ekran OLED

54
SHPËRNDAJE

Sipas Reutersit, partneri i Apple-it, Japan Display ka konfirmuar se në vitin 2018 do të fillojë prodhimin e ekraneve OLED, pikërisht në kohën kur do të hidhet ne treg edhe iPhone 8.

Japan Display, korporatë e Sonyt, Thoshibas dhe Hitachit, nuk ka konfirmuar nëse ekrani do të krijohet veçanërisht për Apple-in, por analistët më parë kanë parashikuar se iPhone 8 do të jetë pajisja e parë që do të ketë ekran OLED.

Nëse Apple pajiset me këtë teknologji, do t’ia mundësojë kompanisë që të prodhojë pajisje me ekran më të hollë dhe të lehtë, me më shumë ngjyra dhe kontraste sesa gjenerata e tanishme LCD.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.