Hinduizmi

Hinduizmi

157
SHPËRNDAJE

Hinduizmi lindi ne Indi 2500 vjet perpara eres se re.

Hindute besojne se shpirti lind serish pas vdekjes, ndaj dhe veprat e mira ose te keqija te kryera ne kete jete bejne qe rilindja te jete e mire ose e keqe.

Synimi kryesor i hinduizmit eshte gjetja e paqes, duke i shpetuar ciklit te rilindjes.A_Hindu_wedding_ritual_in_progress_b

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.