Google Earth zbulon struktura te cuditshme ne Arabine Saudite

Google Earth zbulon struktura te cuditshme ne Arabine Saudite

142
SHPËRNDAJE

Misteri i portave të lashta të Arabisë Saudite: 400 struktura guri të gjetura në buzë të vullkaneve janë zbuluar në Google Earth, por arkeologët nuk kanë asnjë ide se pse janë ndërtuar

Strukturat prej guri, të cilat u gjetën duke përdorur Google Earth, janë quajtur “portat”, sepse ato duken si portat qe lidhin me boten siper qe nenkupton boten “aliene”. Keto porta jane rreth 518 m te gjata  dhe  paraqiten në anën e kraterit te nje vullkani ne Harrat Khaybar ne  Arabine Saudite .

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.