Gjyshja me e kerkuar nga ISIS qe pret dhe gatuan kokat(video)

Gjyshja me e kerkuar nga ISIS qe pret dhe gatuan kokat(video)

111
SHPËRNDAJE

IRAK- Një 39-vjeçare nga Iraku është një nga personat më të kërkuar të ekstremistëve të Shtetit Islamik. Bëhet fjalë për Wahida Mohamed Al-Jumaily, e cila është edhe gjyshe. Sipas ‘Daily Mail’, mësohet se burri i saj i dytë, babai dhe tre vëllezërit, janë ekzekutuar nga xhihadistët e ISIS.

Në artikullin e prestigjozës ‘Daily Mail’ theksohet se 39-vjeçarja ka vrarë 18 terroristë, ndërsa ajo drejton një grup ushtarak që lufton si një familje. Al-Jumaily tha se u kishte hequr kokat dhe ua kishte gatuar, dhe më pas u kishte djegur trupat armiqve.
Al-Jumaily ka ndihmuar forcat qeveritare që të përzënë ekstremistët nga territori, ndërsa ajo i ka shpëtuar 6 tentativave për vrasje si dhe ka marrë një sërë kërcënimesh nga krerët e lartë të ISIS. Javën e kaluar ajo udhëhoqi një grup prej 50 luftëtarësh gjatë luftimeve kundër ISIS, duke rifituar kështu kontrollin në Shirqat.
http://www.dailymail.co.uk/video/news/video-1334534/Mother-Hanadi-leads-taskforce-fight-against-ISIS.html 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.