FOTO/ Fenomen i cuditshem ,Rusia ndriçohet nga drita shumëngjyrëshe

FOTO/ Fenomen i cuditshem ,Rusia ndriçohet nga drita shumëngjyrëshe

42
SHPËRNDAJE

Qiejt e shumë qyteteve ruse janë ndriçuar nga një dritë nga fenomeni i ashtuquajtur “Shtyllat e Dritave”, shkruan “RT”. 

Kolonat vertikale të dritave të ndritshme në horizont duket se i kanë lënë rusët pa gjumë gjatë javëve të fundit dhe imazhet mahnitëse u shpërndanë shpejt në mediat sociale.

Dritat në qytetin qendror të Rostov kanë ngjallur diskutime ndërkohë që shumë banorë kanë nisur shpjegimet mistike për ngjarjen. Ekspertët ishin të shpejtë për të larguar këto mite duke thënë se kjo është gjë tjetër veçse një iluzion optik i cili ndodh në kushte të caktuara atmosferike.ky efekt shpjegohet nga reflektimi i mijra dritave te cilat shperndahen dhe bien mbi cristalet e imeta te akullit ne atmosfer 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.