Djegia e librave

Djegia e librave

57
SHPËRNDAJE

Kur ushtria naziste filloi djegien e librave, komandanti i saj kishte per detyre te lexonte frazen e pare te librit te pare qe do digjej. Libri ishte shkruar ne 1821 nga Heinrich Heine dhe fraza e pare e librit si per cudi, ishte: ”Kur ata ta fillojne me djegien e librave, do ta mbarojne me djegien e njerezve”.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.