Dëbora pushton Havain tropikal

Dëbora pushton Havain tropikal

68
SHPËRNDAJE

Një pjesë e shtetit amerikan të Havait kanë marrë një paralajmërim të fuqishëm për një dimër të ashpër, pasi toka është mbushur me 90cm dëbore gjatë ditëve të fundit.

Bora ka arritur trashësi të paparë në dy majat më të larta të ishullit, Mauna Kea dhe Mauna Loa.

Ekspertët e motit thonë se nuk është e pazakontë që në Havain tropikal të bjerë borë , por rrallë herë ajo bie në lartësi të tilla kaq të ulëta.

Pjesë të tjera të Havait u goditën nga përmbytjet, shkruan “BBC”.

Më shumë borë është parashikuar të bjerë këtë të dielë.

Meteorologët thanë se vendi nuk është goditur ndonjëherë nga një dëbore tillë dekadën e fundit. 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.