Cfare eshte “Viti i ri kinez”

Cfare eshte “Viti i ri kinez”

350
SHPËRNDAJE

Viti i ri kinez festohet ne Kine dhe ne bashkesite kineze ne te gjithe boten.

Ai fillon me henen e re diten e pare te vitit te ri, i cili bie ne janar shkurt dhe vazhdon deri ne henen e plote pas 15- ditesh.

Gjithkush var llampa ne dyer e dritare dhe ne rruge kercehen valle dragonjsh.

Familjet kremtojne ne nje darke te vecante dhe kujtimin e te paraardhesve te tyre. Vishen tesha te kuqe si shenje lumturie.

Kremtohet nje fillim i ri dhe mbjellje e re.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.