Arka e Noes

Arka e Noes

125
SHPËRNDAJE
Pritet te udhetoje kete vere permes Atlantikun dhe te pershkoje mbi 5000 milje nga Hollanda ne Brasil.
Eshte e gjate 125 metra dhe e gjere 29 metra, ajo peshon 3000 ton.
Arka e Noes eshte ndertuar nga nje hollandez te cilit i jane dashur vite per ndertimin e saj duke ju permbajtur rrefimit te bibles.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.