Adoleshenti me i gjate ne bote hyn ne Guiness

Adoleshenti me i gjate ne bote hyn ne Guiness

203
SHPËRNDAJE

Një adoleshent gjigant ka thyer rekord me gjatësinë e tij 2.4 metra dhe vazhdon ende të rritet.Broc Brown, i cili u cilësia si adoleshenti më i gjatë në botë zgjatet çdo vit nga 15 centimetra.
Në qoftë se vazhdon me të njëjtin ritëm, 19 vjeçari nga Miçigani mund të kalojë edhe personin më të gjatë në botë, Sultan Kosen, i cili është 2.5 metra i gjatë.
“Broc ishte rreth 1.5 metra kur ishte në kopsht. Është një çrregullim gjenetik dhe nuk kemi ç’të bëjmë. Nuk e di nëse do ndalojë ndonjëherë së u rrituri” tha Darci, mamaja e Broën për Daily Mail.
“Gjigantizmi”, me të cilin Broc u diagnostiku kur ishte vetëm 5 vjeç, prek një në 15 mijë njerëz.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.