7000 ishujt e Karaibeve

7000 ishujt e Karaibeve

209
SHPËRNDAJE

Deti i Karaibeve ka me shume se 7 000 ishuj.

Pjesa me e madhe e tyre jane te vegjel per te qene te banueshem.

Ishujt me te medhenj krijojne 13 shtete, si dhe nje numer territoresh te varura.

Gjate muajve te veres, Karaibet goditen nga stuhi te fuqishme tropikale, te quajtura uragane, te cilat mund te shkaktojne deme te medha.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.