2 të vdekur nga një stuhi dëbore ne Argjentin

2 të vdekur nga një stuhi dëbore ne Argjentin

43
SHPËRNDAJE

 
Një stuhi  dëbore ka goditur Argjentinën këtë fillim jave, duke bërë që vendi të mbulohet nga akulli dhe dëbora.Dy persona njoftohet se kanë humbur jetën. 


Disa makina u përplasën me njëra tjetrën pasi nuk arrinin të frenonin në për shkak të rrugëve të rrëshqitshme.
Megjithatë, në veriun e Argjentinën temperaturat janë aq të ftohta, sa bëhet ski dhe në verë.


Pamjet e borës po bëjnë xhiron e botës, pasi pjesa më e madhe e vendeve po digjen nga i nxehti afrikan.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.