Ky eshte vendi me pasaporten me te fuqishme ne bote

Ky eshte vendi me pasaporten me te fuqishme ne bote

164
SHPËRNDAJE

Singapor i vogel  tani ka pasaportën më të fuqishme në botë, sipas një renditjeje të re.Qytetarët e saj janeaftë për të udhëtuar në numrin më të madh të vendeve pa viza.Kjo do të thotë se afro 3,4 milion bartës të pasaportave të Singaporit tani mund të udhëtojnë në 159 vende ose pa vizë fare, ose mund të ketë një të dhënë pas mbërritjes.Pasaporta e Singaporit le pas Pasaporten Gjermane qe renditet e dyta ne bote dhe te Britanise se madhe qe renditet e treta ne bote

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.