Pritet rritje e investimeve kineze

Pritet rritje e investimeve kineze

46
SHPËRNDAJE

Brenda katër muajve të parë të vitit 2016, kompanitë kineze kanë shfaqur interes në sektorë strategjikë të Shqipërisë, gjithashtu kanë rritur nivelin e tregtisë ndërkombëtare.

Lidhjet e biznesit mes Shqipërisë dhe Kinës po forcohen teksa kompanitë kineze bëhen lojtare në sektorët strategjikë të ekonomisë shqiptare.

Gjatë marsit Kina ishte partneri i dytë më i madh i tregtisë për Shqipërinë, me 7.7 për qind të tregtisë totale ndërkombëtare të vendit, duke lënë pas partnerë tradicionalë të tregtisë si Greqia dhe Turqia.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.