Ndalet puna prej nje jave ne KPTHN , Ballsh, sindikata thirrje per...

Ndalet puna prej nje jave ne KPTHN , Ballsh, sindikata thirrje per proteste

247
SHPËRNDAJE

Ndal punen prej nje jave kombinati i perpunimit te naftes ne Ballsh.Sindikata e naftetareve ne Ballsh ka dale sot me nje deklarate per shtyp qe i drejtohet qeverise shqiptare per situaten e mungeses se lendes se pare ne uzine qe ka ndalur uzinen ne remont.Sipas sindikalisteve Kombinati eshte ne remont dhe kjo situate i vendos perballe veshtiresive ekonomike dhe sociale .Ne kerkojme qe qeveria shqiptare dhe kryeministri te marrin masa dhe te sigurojne rifillimin e punes per 800 punonjes ashtu sikurse premtoj gjate fushates elktorale se do te realizonte ciklin e mbyllur te uzines duke siguruar perpunimin e naftes vendase ne kete uzine.

Nuk e dime cfare interesash luhen ne keto levzizje qe ndalojne punen ne uzine por sipas gjasave ne kuptojme kane thene sindikalistet se ketu luhen interesa te mafies shqiptare te naftes

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.