Laguna e Kunes – Panariti: Punime për stabilizimin e parametrave të ujërave

Laguna e Kunes – Panariti: Punime për stabilizimin e parametrave të ujërave

47
SHPËRNDAJE

Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti inspektoi të hënën Lagunën e Kunes, në Lezhë, ku është investuar për hapjen e kanalit ujor të komunikimit të lagunës me detin, që ishte jashtë funksionimit prej më shumë se 20 vitesh.

Punimet e realizuara nga bordi i kullimit në Lezhë, me fondet e ministrisë përmirësojnë parametrat e ujërave në Lagunën e Kunes, Shëngjin.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.