Krimi ekonomik penalizon dy biznese nga Fieri e Mallakastra

Krimi ekonomik penalizon dy biznese nga Fieri e Mallakastra

610
SHPËRNDAJE

Drejtoria Vendore e Policisë Fier

Seksioni kundër krimit ekonomik e financiar

Më datë 18.01.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin G.SH, vjeç 37, banues në Patos, pasi dyshohet se më datë 17.01.2018, në vendin e quajtur “Kthesa e Azotikut”, në mjetin tip “Benz”, iu gjetën dhe u bllokuan në cilësinë e provës materiale 65 kg kafe, me faturë shoqërimi malli, pa datë dhe dyshohet e parregullt. Nenet 172 e 180 të Kodit Penal.

Më datë 18.01.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin A.T, vjeç 41, banues në fshatin Panahor Mallakastër, pasi dyshohet se në lagjen “5 Shkurti”, Ballsh, në biznesin e tij furrë buke, përdor për paketim të produkteve që prodhon, logon e një firmë tjetër, e cila është e miratuar nga Drejtoria e Përgjithshme e Markave dhe Patentave. Neni 149/a i Kodit Penal

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.