Koncensioni i inceneratorëve Fier,Tirane,Elbasan/ PD kërkon interpelancë me Gjiknurin

Koncensioni i inceneratorëve Fier,Tirane,Elbasan/ PD kërkon interpelancë me Gjiknurin

63
SHPËRNDAJE

Partia Demokratike kërkon interpelancë urgjente në Kuvend për koncensionin e tre inceneratorëve, me Damian Gjiknurin, ministrin e Infrastrukturës dhe Energjisë.

Kryetari i Grupit të PD, Edmond Spaho i ka dërguar një shkresë Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, ku i kërkon që interpalca të përfshihet në rendin e dites

Në kërkesën e PD thuhet se “muajt e fundit, Partia Demokratike, mediat dhe pjesëtarë të shoqërisë civile kanë bërë publike një sërë dokumentesh që ngrenë hije dyshimi mbi koncesionet e dhëna nga qeveria për inceneratorin e Elbasanit, Fierit dhe Tiranës. Mënyra se si janë zhvilluar proceset e tenderimit dhe dhënies së koncesioneve si dhe lidhjet e kompanive fituese, ngrenë hije të mëdha dyshimi për ligjshmërinë dhe menaxhimin e tyre dhe lidhjen me politikën e qeverinë.”

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.