KE rreth 5 mln € per zhvillimin e turizmit ne Fier

KE rreth 5 mln € per zhvillimin e turizmit ne Fier

312
SHPËRNDAJE

Rreth 5 milion euro do te jete fondi i financimeve nga Komuniteti Europian per zhvillimim e turizmit ne vijen bregdetare te bashkise Fier . Kjo eshte vlera financiare fillestare e investimeve ne fushen e turizmit per Bashkine Fier ,qe do te nise te zbatohet ne fillim te vitit 2019 .Kreu i Bashkise Fier Armando Subashi ka bere te ditur per keshilltaret e keshillit bashkiak dhe opinionin publik mbi keto financime qe synojne permirsimin e infrastruktures rrugore n drejtim te vijes bregdetare prej 25 km qe administrohen nga Bashkia Fier. Sipas kreut te bashkis projektet me fjale nisin me kete vlere financimi prej 5 milion euro dhe do te zmadhohen deri ne fund te 4 vjecarit ( 2019-2023)me 25 milion euro .Jane disa projekte por fillimisht ato do te nisin me rikonstruksion te rruges se Semanit dhe disa erugeve te tjera per ne bregdet

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.