Edi Rama në qender te superskandalit të groposjes 30 mijë ton helme...

Edi Rama në qender te superskandalit të groposjes 30 mijë ton helme  në Shqipëri!

40
SHPËRNDAJE

Plas në të gjitha mediat italiane. Ja çfarë po ndodh me to

“Edi Rama në qendër të superskandalit të groposjes së mbi 30 mijë tonelatave helme të rrezikshme në Shqipëri!”, shkruan ish-kryeministri Sali Berisha.
Sipas tij, “superskandali i mbi 1300 konteinerëve me helme të rrezikshme të nisur për Maqedoni, por që u “zhduken”në Shqipëri, ka mbushur dje dhe sot faqet dhe ekranet televizive të Italisë”.
“Kështu Rai News 24; SkyTg 24; emisionet e lajmeve te Mediasetit; gazeta më e vjetër e Italisë “Roma”, jepnin alarmin për zhdukjen në Shqipëri të mijëra konteinerëve me helme të rrezikshme në Shqipëri.
Në parlamentin italian ka nisur hetimi për këtë superskandal.
Burime të sigurta njoftojnë se Rama drejtoi vetë direkt operacionin e futjes së tyre sekret nga doganat e Shqipërisë! I bëj thirrje Prokurorisë së Përgjithshme të nisë menjëherë hetimin për këtë superskandal që mund të ketë pasoja katastrofike për shqiptaret!”, shkruan në faqen e tij në Facebook.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.