Diamanti i rralle ‘Blu’ u shit per 31.8 milion $

Diamanti i rralle ‘Blu’ u shit per 31.8 milion $

56
SHPËRNDAJE

Një diamant blu eshte shitur ne nje ankand, por per te mund te tregojme shumë më tepër sesa shifra marramendese e cmimit prej 31.8 milion dollaresh.
Ai eshte quajtur ‘De Beers Millennium Jewel 4’ dhe eshte nje nga 77 diamantet të cilet mund ti shikosh vetem nje here ne jete.

Ai ka thyer rrekordin ne cmimin e shitjes edhe pse diamantet e tjere blu perpara ketij jane shitur shtrenjte.

10.10 karat diamanti u shit në Sotheby te Hong Kongut.
Me 31.800.000 $ ai ka thyer rekordin si diamanti më i shtrenjtë i shitur në Azi.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.