Demtohet argjinatura e lumit Vjose,Ministrja e Mbrojtjes shkon drejt Darzezes.

Demtohet argjinatura e lumit Vjose,Ministrja e Mbrojtjes shkon drejt Darzezes.

272
SHPËRNDAJE

Intensiteti i reshjeve kane rritur se tepermi prurjet edhe ne lumin Vjose. Ne fshatin Darzeze wshte njoftuar me heret per rrezik te permbytjeve nga carja e argjinatures dhe drejt ketij fshati kane shkuar edhe forcat e ushtrise. Banoret kane dale neper rruge nga frika e nje permbytje te ngjashme me ato te vitit 2015. Nderkohe nisur nga kjo situate drejt Darzezes ka shkuar edhe ministrja e Mbrotjtjes Olta Xhacka per te pare nga afer situaten .Rreth 40 forca te Ushtrise nderkohe kane shkuar ne Darzeze per cdo rast emergjence nga permbytje si dhe kane nisur te bendosin thase me rere ne vende ku parashikohet rrezik i vershimit te ujit

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.