Ceremonia e Betimit të Vullnetarëve të Korpusit të Paqes

Ceremonia e Betimit të Vullnetarëve të Korpusit të Paqes

88
SHPËRNDAJE

Ambasadorit Donald Lu, Gjatë Ceremonisë së Betimit të Vullnetarëve të Korpusit të Paqes.13179271_10153694947560838_9158735856945063578_n

“Kur them vullnetarë të vjetër të Korpusit të Paqes, më kujton se sa shumë vite kanë kaluar që kur isha në vendin tuaj e prisja që të bëja betimin me Ambasadorin tim. Të jesh në Korpusin e Paqes ngjan pak sikur bie në dashuri për herë të parë — është emocionuese, turbulluese, jetëndryshuese dhe paksa frikësuese. Sot do të ndaj me ju historinë e ditëve të mia të para në fshat pasi u betova si vullnetar i Korpusit të Paqes.” Ambasadori Donald Lu.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.