Basha denoncon skandalin e ndertimit te inceneratorit te plehrave ne Fier ,...

Basha denoncon skandalin e ndertimit te inceneratorit te plehrave ne Fier , Tirane,Elbasan

147
SHPËRNDAJE

 Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar ndaj qëndrimit të kryeministrit Edi Rama për çështjen e plehrave dhe mbetjeve. Në një deklaratë për mediat, kryedemokrati tha se Rama po i lë dorë të lirë interesave kriminale, duke u ndalur tek çështja e inceneratorëve.
Edi Rama dhe Arben Ahmetaj qëndrojnë mbrapa ndërtimit të 3 incineratorëve në Elbasan, Fier dhe Tiranë. 200 milionë euro paguhen nga buxheti i shtetit për projektet kriminale të djegies së plehrave duke përdorur paratë e shqiptarëve kundër shëndetit të tyre.

Në kryesinë e Kuvendit për të diskutuar me deputetët për përgjegjësinë e Edi Ramës dhe Fatmir Xhafajt për dekonspirimin dhe mbrojtjen politike të shefave të policisë, të implikuar në kultivimin dhe trafikimin e drogës. Xhafaj nuk e arreston ish drejtorin e Vlores, sepse vëllai i tij, trafikant ndërkombëtar kokaine, shëtit i lirë në Vlorë. Krimi nuk luftohet sa kohë kryeministër është Edi Rama, që ka për qëllim mbrojtjen e vetes, vëllait të tij, duke mbrojtur Tahirin, Dakon, Çakon, Sejdinin.

Geplaatst door Lulzim Basha op vrijdag 24 november 2017

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.