Babai i dy femijeve nga Divjaka:Në Shqipëri po pate sëmundje të rrallë,...

Babai i dy femijeve nga Divjaka:Në Shqipëri po pate sëmundje të rrallë, shteti nuk ekziston…

69
SHPËRNDAJE

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, ku hedh akuza mbi sistemin e shëndetësisë në vendin tonë. Sipas Berishës, i ati i dy fëmijëve me një sëmundje të rrallë është lënë në mëshirë të fatit, pasi nuk ndihmohet.

Postimi i Berishës:

Në Shqipëri po pate sëmundje të rrallë për shtetin e Noriegës nuk ekziston!

I ati i dy fëmijëve me një sëmundje të rrallë e të lënë në mëshirë të fatit, ka një mesazh për Edvin Katilin!

Lexoni mesazhin e tij. sb

“z berisha pershendetje,,,femijet e mi sic te kam shkruar edhe me par konsumojn 15-20 litra uji ne dit secili , ti je mjek dhe e di qe eshte nje gje e rrall , dhe mua me dy femij te semur pa nene bashkoa nuk me jep ndihme ekonomike , me dhem koka kur del rama dhe mburret se po ben shtet , cfar shtet leshi po ben,,,bashkia divjak e komanduar nga rama nuk po i jep uji femijeve te mi , valerio dhe xhorxh prifti duan ndihme te lutem bej thirrje rames per ta flliqur i thuaj ,, jepu uji dy femijeve te semur ne divjak , pastaj dil ne tv, dhe thuaj po bej shtet,,,te lutem permende njeher problemin e femijeve qe ta marin vesh e gjith shqipria se sa zemer zinj jan rama dhe bashkia divjake,,,te uroj shendet nga divjaka valerio dhe xhorxh prifti.”

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.