Armando Prenga dorëzon mandatin e deputetit

Armando Prenga dorëzon mandatin e deputetit

41
SHPËRNDAJE

Nuk ka pritur vendimin e KQZ-së, por deputeti socialist Armando Prenga ka vendosur që të dorëzojë mandatin e deputetit.
Ai i ka dërguar një letër kreut të Kuvendit Ilir Meta ku e njofton për dorëzimin e mandatit.
Në letrën që i ka shkruar kryeparlamentarit Ilir Met, Prenga shkruan se:
Mandati përfundon edhe kur deputeti heq dorë.
Ju lutem nisni procedurat për heqjen e mandatit tim.
Akuzat e opozitës ndaj meje janë shpifje të pastra.
Për qetësinë time dhe të familjes time, vendosa që të dorëzoja mandatin.

Vijon … 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.