Të shtëna me armë zjarri pas nje konflikti në Vlorë

Të shtëna me armë zjarri pas nje konflikti në Vlorë

344
SHPËRNDAJE

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar këtë mesditë në zonën e “Ujit të Ftohtë”, Vlorë.

Policia njofton se ngjarja ka ndodhur si pasojë e një konflikti të çastit për motive të dobëta, ku një person ka qëlluar me armë në ajër.

Blutë e Vlorës kanë ngritur pika kontrolli dhe po krehin zonën për kapjen e autorit, i cili është identifikuar.

Vlorë/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 12:00, në afërsi të tunelit në “Uji të Ftohtë”, si pasojë e një konflikti të çastit për motive të dobëta, dyshohet se një shtetas, ka qëlluar me armë zjarri në ajër.

Nga verifikimet e bëra nga shërbimet e Policisë, nuk ka persona të dëmtuar.

Janë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës për kapjen e autorit i cili është identifikuar nga Policia menjëherë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e personave të përfshirë në konflikt.

S'KA KOMENTE