Të shtëna me armë , qëllohet drejt një automjeti

Të shtëna me armë , qëllohet drejt një automjeti

408
SHPËRNDAJE

Të shtëna me armë në Vlorë. Sipas të dhënave paraprake është qëlluar me armë zjarri drejt një automjeti dhe një person ka mbetur i plgosur dhe me pas ka nderruar jete.

Vlorë/ Informacion paraprak

Në lagjen “Hajro Çakërri”, Vlorë, në rrethana ende të paqarta është qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit tip” BMW” me drejtues shtetasin Bledar Bircaj rreth 40 vjeç ,i cili si pasojë e plagëve të marra është transportuar në spitalin e Vlorës, ku dhe ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet nē vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Shërbimet e Policisë të D.V.P. Vlorë, të Komisariatit të Policisë Vlorë po krehin zonën si dhe janë ngritur pika kontrolli me qëllim kapjen e autorit.

S'KA KOMENTE