Te infektuar me COVID19/Ja sa persona nuk do te marrin pjese ne...

Te infektuar me COVID19/Ja sa persona nuk do te marrin pjese ne votime ne FIER

350
SHPËRNDAJE
Ka nisur prej ores 7 te kesaj te diele te 25 prillit procesi i votimit ne te gjithe Shqiperine. Vetem nje ore pas hapjes se QV ne Fier ka pasur nje pjesmarrje te mire te zgjedhezve te cilet i drejtohen kutise se votimit. Keto zgjedhje jane ndryshe nga zgjedhjet normale per shkak te pandemise ndaj qe nga KQZ dhe deri tek komisioneret e QV ne baze te udhezimeve dhe protokollit jane marre masat per ruajtjen e distances dhe zbatimin e protokollit jo vetem nga komisioneret por edhe nga zgjedhesit te cilet duhet te jene me maske kur i drejtohen QV ne permbushjen e vullnetit te votes se lire . Per shkak te COVID ne Fier 133 shtetas nuk do te lejohen te votojne ne diten e sotme . 116 prej tyre jane me  trajtim ambulator nderkohe qe 17 jane te hospitalizuar

S'KA KOMENTE