ARTIKUJT E FUNDIT

Presidenti i KE: Nuk kemi datë për hapjen e negociatave per...

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, pas takimit me kryeministrin Edi Rama, tha se nuk ka ardhur në Tiranë,për të dhënë datë për...

Drejtonte makinen I dehur ,arrestohet Fieraku

Komisariati i Policisë Fier Fier Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasin: D.M., 41 vjeç, banues në Fier. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi...

ADZM Fier:Gjuetia e dhelprës, zbulohet pse po merren kampione

Prej disa ditësh në 12 qarqet e Shqipërisë po zbatohet një projekt për marrjen e kampioneve të dhelprës, që do të thotë se pasi...

Falen kreditë për shtëpi, ja kategoritë që përfitojnë..

Të gjitha familjeve që kanë përfituar ndër vite kredi nëpërmjet Entit Kombëtar të Banesave, për blerjen e një banese, do t’u falen këstet e...

Ndodh ne Fier. 50 vjecari qellon me gure ne shtepine e...

Kishim degjuar veprime nga me te ndryshmet , por te arrij nje i moshuar te sillet si femije kjo eshte e rralle por ja...

Procedohet Fieraku per nje doze kanabis.

Drejtoria Vendore e Policisë Fier Seksioni për narkotikët 1. Më datë 23.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për  shtetasin K.Z, vjeç 30,...

Moti : Neser borë edhe në zonat fushore, shira në jug,...

Sot pasdite dhe nesër në shumicën e qarqeve priten reshje mesatare, ndërsa në Vlorë dhe Gjirokastër intensive njofton IGJEUM. Reshje dëbore në 300 m mbi...

“The Guardian”: Tirana anëtarësohet në BE gjatë “Presidencës Turke”

Lufta e Dytë Botërore ka përfunduar, por ajo e para nuk ka marrë fund ende. Këto ishin fjalët e një zyrtari turk në Ankara. Ai...