ARTIKUJT E FUNDIT

Transportonin pasagjer pa license , procedohen dy drejtues mjetesh nga Roskoveci...

Më datë 22.11.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin E.L, vjeç 44, banues në fshatin Suk-1, Fier, pasi dyshohet...

Ne prokurori administratori i nje subjekti privat ne Fier

Drejtoria Vendore e Policisë Fier Seksioni kundër krimit ekonomik e financiar Më datë 22.11.2016, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin F.B,...

 35 zyrtarë policie nën lupën e prokurorëve, edhe ne Fier

Rreth 35 oficerë policie të niveleve të ndryshme, përfshi këtu edhe ish-drejtorë, janë duke u verifikuar nga prokurorët e krimeve të rënda në kuadër...

Vijon ndeshkimi i debitoreve te ujit, Armo debitori me i madh.

Vijojne kontrollet dhe nderprerjet e ujit te pijshem nga abonentet ne Fier. Sipas Drejtorise se Deges  se Shitjes ne Ujesjellesin Fier ,vetem ne kete...

Fier:Aksidenton te moshuaren arrestohet

Arrestohet në flagrancë shtetasi:-Aristir Moçi, 58 vjeç, banuese në Fier, pasi: Në vendin e quajtur "QTU", Fier, duke drejtuar motomjetin me targa AG 236, ka...

Arrestohet 19 vjecari nga Fier pasi drejtonte makinën i dehur si...

Fier Drejton makinën në gjendje të dehur si edhe nuk i bindet urdhërit të punonjësit të policisë, arrestohet në flagrancë drejtuesi i mjetit. Specialistët e Sektorit...

Prokuroria e krimeve te renda, flete arreste per 3 zyrtar te...

Tre ish-zyrtarë të Policisë së Shtetit janë në kërkim, pasi Prokuroria e Krimeve të Rënda ka lëshuar urdhër-arrestet ndaj tyre në kuadër të hetimit...

Furtune ne Hipoteken Fier,Ministrja e Drejtesise njofton shkarkimet

Furtunë në zyrat e ZRPP-ve. Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj në një konferencë për mediat është shprehur se, ka pezulluar nga detyra disa zyrtarë...