ARTIKUJT E FUNDIT

Basha: 50 mln € taksa, të papaguara nga miqtë e Ramës te ARMO

Kryetari i Partisë Demokratike ftoi shqiptarët të bëhen pjesë e protestës më 27 janar për t’i dhënë fund qeverisjes me dy standarde, që favorizon klientët dhe bandat që e mbajnë në pushtet dhe ngarkon me taksa qytetarët. Lulzim Basha tha në aktivin e Korçës se pasoja kryesore e blerjes së zgjedhjeve dhe bashkëqeverisjes së Ramës me krimin, është varfërimi...

Perplasje në Verri me Policinë dhe banoret ,kane kryer edhe arrestime ne polici

Përplasja e ashpër e banorëve të Verrisë së Fierit me Policinë ka vijuar edhe në mesditë. Një rrëfim i fortë vjen nga një banor, ia cili ia ka dërguar atë Koço Kokëdhimës, ish-deputetit socialist. Kokëdhima shprehet: "Ky kryeministër burracak që dhunon banorët e pambrojtur...Në këto çaste po më shkruan banori L.J. nga Verria. "Përshëndetje, dua t’ju bëj me dije se...

Mesazhi Ardit Gjebreas per vrasjen e 21 vjecares nga Fieri

Ariela Murati u vra ditën e djeshme pasi refuzoi sërish dashurinë e Aldison Belulit, por me sa duket 23 vjeçari nuk ishte përgatitur për një tjetër “jo” dhe e ka qëlluar për vdekje disa herë me pistoletën që kishte marrë me vete. Ngjarja e ditës së djeshme tronditi mbarë opinionin publik shqiptar, duke patur parasysh faktin se flitej për një...

Edi Rama ne videokonference per problemet e naftëtarëve të Fierit

Ka nisur videokonferenca e Kryeministrit Edi Rama me naftëtarët e Fierit dhe Ballshit lidhur me krizën që ka mbërthyer Rafinerinë e Naftës dhe kompaninë ARMO. Pas protestave dhe premtimit që nuk do të ndalen deri në zgjidhjen e problemeve të tyre, kryeministri Rama ka pranuar të ballafaqohet me naftëtarët e ARMO e cila ka falimentuar nëpërmjet një video-konference. Rama nga Tirana...

Reagimi i Ministres së Drejtësisë pas vrasjes së Arielës

Pas vrasjes së Arielës, vjen reagimi i Ministres së Drejtësisë Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka reaguar e revoltuar pas vrasjes së studentes së Juridikut, Ariela Muratit nga shoku i saj. Ministrja ka bërë thirrje se të gjithë bashkë duhet t'i mbrojmë dhe përkrahim gratë e dhunuara. "Tragjike! - shkruan ministrja Gjonaj në Twitter.- Jeta e një vajze u pre në...

Mesazhet prekese te miqve të 21 vjeçares që u vra sot

Krimi i rëndë që tronditi sot kryeqytetin ku një 23-vjecar vrau vajzën që dashuronte ka prekur mbarë opinion publik, por ata që e kanë përjetuar edhe më keq ngjarjen janë të afërmit dhe miqtë e viktimës nga Zharrëza e Fierit. Ata shprehin dhimbjen përmes postimeve në rrjetet sociale për vrasjen e studentes së drejtësisë, Ariela Murati 21 vjeç nga studenti...

Tragjedia e te rinjve ,trondit banoret e Zharrezes, flasin komshinjte/video

Ngjarja e ndodhur sot ne Tirane ku 23 vjecari Aldison Belulaj ka vrare me pistolete 21 vjecaren Ariela Murati dhe me pas ka qelluar veten,ka tronditur banoret ku kishin lindur dhe rritur dy te rinjte. Ne Zharrez prane shtepise se 21 vjecares Ariela Murati qe u vra nga 23 vjecari nga i njejti fshat ne ZHARREZ ka rene zia.Nje hije...

Pedagogu i studentes së vrarë: U qëllua nga duart e simbolit të maskilizmit shqiptar

Një ngjarje e rëndë tronditi sot kryeqytetin teksa, studenti i infermierisë Aldison Beluli 23 vjeç nga Fieri qëlloi për vdekje me armë zjarri studenten e Juridikut, Ariela Murati 21 vjeç dhe më pas plagosi edhe veten. Paraprakisht dyshohet se shkak për ngjarjen e rendë ishte kërkesa për lidhje, e refuzuar nga vajza. Në lidhje me këtë ngjarje ka reaguar edhe...